Stránky

Zobrazují se příspěvky se štítkemPohyblivosti. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemPohyblivosti. Zobrazit všechny příspěvky

pátek 6. června 2025

Vzestup a pád Blogu.cz

Většinou nepovažuji za potřebné sdílet svoje YouTube videa i tady. Tentokrát však udělám malou výjimku :3. Tohle video je dlouholetým projektem, na kterém jsem začala pracovat už v době, kdy Blog.cz skončil. Několikrát jsem přepisovala scénář a znovu nahrávala voiceover, a konečně to došlo do stavu, kdy jsem s tím víceméně spokojená. Je to takové láskyplné (znovu)rozloučení s blogovací platformou, na které jsem začínala, a jsem na něj dost pyšná, proto jsem cítila potřebu video sdílet i tady :). 

 


čtvrtek 26. prosince 2024

Obrázky 2024

Přijde mi, že to je hrozná doba, co jsem vydala nějaký takovýhle mix svých výtvorů. Vlastně je to hrozná doba, co jsem naposledy vydala cokoliv pořádného. Poslední cca rok jsem se soustředila na hodně dlouhodobých projektů, ze kterých moc použitelných obrázků nevychází a ostatní články mi taky nějak nešly od ruky.

Ona se totiž děla taková kouzelná věc, které lidé říkávají život. V posledním roce jsem stihla úspěšně ukončit studium na střední škole, pokazit dvoje přijímačky na vysokou, konečně se na nějakém oboru upíchnout, začít studovat a bydlet sama. Mezi všemi těmihle událostmi jsem navíc navigovala skrze začátek a konec svého prvního romantického vztahu a stihla navštívit tři cizí země, z nichž jedna ani není v Evropě. :3

V příštím roce bych ráda o něco aktivněji kreativně fungovala, jak tady na blogu tak i na YouTube, ale bohužel je jen ve hvězdách, jestli se mi to skutečně povede. :D Už bohužel nejsem základoškolačka, pro kterou "mít ve škole frmol" znamenalo končit v jednu odpoledne a strávit polovinu svých vyučovacích hodin kreslením. :P A teď to mám pořád ještě relativně jednoduché. Život se bude dít dál - bohužel a bohudík.  

The Nightmare of Mornie
 
Vlastně už si ani pořádně nepamatuju, v jakém kontextu jsem tenhle obrázek kreslila. Chvíli jsem si myslela, že šlo o součást Art of the Month, ale v období, kdy tenhle obrázek vznikl, bylo téma úplně něco jiného :P. Takže jsem ho asi prostě kreslila jen tak :D. Mysl Úterý z ledna 2024 je tak tajemná...
Každopádně se jedná o vizuální zpracování Morniiny noční můry, kterou jsem odehrála na Halloween 2023. Ëtoil - Morniin otec přišel ze severských zemí až do Norestu, aby se Mornie pomstil za to, že opustila starou smečku. Založil požár na území Azarynské smečky a všichni její členové (kromě Mornie) tam uhořeli. Mělo se to hodně opřít nejen do Morniiny minulosti před příchodem do Norestu, ale taky do jejího traumatu z požáru u řeky Cayny, při kterém se vážně poranila.
Byla to ale jen noční můra, takže se nic z toho pochopitelně nestalo, členstvo Azarynu je z většiny stále při životě a Morniina rodina dál mrzne někde za polárním kruhem. Tedy, alespoň do chvíle než se s nimi rozhodnu něco provést >:3
 
Helena
 
V úvodu článku jsem krátce zmínila svůj první romantický vztah. Tahle kresba vznikla na jeho samotném začátku, týden a kousek po tom, co jsme se daly dohromady. Vzpomínky na to období teď už stihly ztratit svou hořkost a zůstala jenom taková zvláštní, ještě ne úplně dozrálá nostalgie. A taky pocit, že se musím naučit líp kreslit lidi, protože tuhle polohu jsem úplně nevychytala :D

Šťastná rodinka

Další obrázek, který je úzce vázaný na mou ex-manželku :D. Je to pravděpodobně můj nejoblíbenější obrázek, co jsem kdy nakreslila. Mám z něj takovou radost, že jsem si ho dokonce i podepsala. Dvakrát! Můžete se pokochat pohledem na moji sonu, sonu mojí úžasné ex-manželky a na Selenu, naší dceru, která je nyní potomkem neúplné rodiny, ale naštěstí to na ní nezanechalo žádné psychické následky, protože je zcela fiktivní. 
Na Selenin design jsem hodně pyšná, myslím si, že je to krásná kombinace svých rodičů a možná ji sem tam občas někde ještě použiju.

The Lovers
Postavy patří Ari Hound
 
Po dvou letech jsem zase přijala nějaký Art Trade, který nebyl součástí Art Fightu :3. Tenhle kousek mi ale zabral mnohem déle, než by měl. Pracovala jsem na něm přes dva měsíce, během jeho tvorby jsem si zvykala na studium vysoké školy a tak vůbec. S tím výsledkem jsem ale nakonec opravdu velmi spokojená. To pozadí je teda taková moje klasika, už od svých raných uměleckých let jsem si libovala v západech slunce :3

Voltaire
Postava patří Matery
 
Poslední kousek, který jsem vybrala do tohoto článku, je letošní Brlohovský Secret Santa. V první chvíli jsem se bála, že to pořádně ani nestihnu nakreslit, ale nakonec se mi povedlo z toho udělat i jednoduchou animaci. Ani jsem si neuvědomila, že tohle je teprve můj druhý Secret Santa, protože vloni jsem na to nějak nenašla čas :P. Snad budu mít příští rok štěstí a povede se mi tvořit víc, nejen na Brlohu, ale i na celém blogu.




sobota 30. září 2023

Brlohovský Art of the Month - Září 2023

Tak trochu žasnu nad tím, jak poslední dobou málo kreslím. Respektive málo kreslím hotové záležitosti. Mám na kontě v posledních měsících nepřeberné množství různých konceptů postav do příběhů, které ani nevím, jestli použiju. Přemýšlím, že sem začnu dávat i ty. A taky jsem zase začala trochu psát :3 nicméně se trochu obávám ten kousek sem zveřejnit, abych ho po pár týdnech opět neodložila. Je to hodně dlouho plánovaná záležitost (už tak tři roky) a bojím se, že si zase nějaké aspekty stihnu rozmyslet a budu to chtít kompletně přepsat.

Nicméně - AOTM. Slibovala jsem video - udělala jsem video. Trochu jsem se toho rozhodnutí děsila, poněvadž PMV videa jsou u mě běhy na dlouhou trať, jedno takové už mám skoro rok rozpracované a nejsem přitom ani za půlkou. Takže mít měsíc na minutové PMV, to bylo něco, v co jsem úplně nevěřila. Proto jsem udělala ty dvě konečné animace hned na začátku. Jednak trvaly nejdéle ze všeho, takže jsem pak měla lepší představu, kolik času mi zbývá, a druhak kdybych video celé nedokončila, daly se dát za sebe a taky by fungovaly jako takové malé video. Ale stihla jsem to! 29. září jsem ten výplod svého šílenství nahrála na YouTube a dnes ho dávám i sem! :D


Je to Morniin příběh z doby před tím, než přišla do Norestu. Hodím to i na její stránku, zaslouží si to tam mít, jako všechny ostatní výtvory s ní. Mám v plánu někdy v budoucnu příběh stanovený tímhle PMV rozvést ještě v komiksu.

Tohle je taky poprvé, co jsem vytvořila a nakreslila konkrétní designy pro Nimaré a Ëtoila (Morniiny rodiče). Oba se mi líbí, ale u obou mi seděla trocha bílé, kterou Mornie jaksi nemá vůbec :D. Třeba ji někdy podědí její vlčata, jestli nějaká bude mít.


úterý 28. února 2023

Ručně kreslené kulišárny

 Pořád jsem se snažila přijít s nějakým pořádným článkem za únor, ale vůbec se mi nedařilo cokoliv dokončit. Několikrát jsem se pokusila o nějaký ten akt tvůrčího psaní, ale prostě ne a ne cokoliv dobrat ke konci. A najednou jsem si vzpomněla, že únor má vlastně jenom 28 dní a pokud chci něco zveřejnit, tak budu muset dnes.

Nahromadilo se mi několik obrázků, většinu z nich jsem už dávala na Tumblr a většina z nich je ručně kreslená.

 

GLaDOS

Portal pro mně byl vskutku zážitek. Jednička je krásné okénko do roku 2007, u kterého člověk trošku zapojí hlavu. Dvojka této drobnosti, která byla původně jen jakýmsi dodatkem k Half-Life, dodala příběh a rozměr a vynesla na povrch spoustu dodatečných informací o mojí oblíbené postavě, GLaDOS :3 (ono je docela úsměvné vůbec v takovéhle hře mít oblíbenou postavu, když jich tam je tři a půl a z toho jedna je němá :D). Každopádně jsem se přidala k jakémusi "polidštění" této robotky.

 Autistic frenship

Vlastně ani nevím, jak jsem k tomuto drobnému dílku došla. Je pravda, že kdyby Twilight a Žvanda žily ve stejném vesmíru, tohle je situace, která by pravděpodobně nastala. Taky se mi líbilo kreslit MLP postavu ve stylu Adventure Time, jelikož je takový jednoduchý a navíc mi vlastnoručně navrátil chuť kreslit lidi, kteří mi v mém běžném stylu nikdy nešli

 

(Dort je lež, dort je lež, dort je lež!)

They so pony

Strašně dlouho jsem nekreslila hlavní šestku celou pohromadě. Naposledy snad někdy kolem konce roku 2015. Nebo v roce 2018, pokud ty dva rozdělené redesigny počítáme. Každopádně zcela prvně jsem tak jako na uklidnění kreslila jenom CMC (tedy druhý obrázek).

Nadpis této sekce mimochodem vznikl tak, že jsme se s jistým Matějem (ahoj Matěji) bavili o tom, že pony v angličtině zní jako přídavné jméno. Něco jako puny. Takže ano. They so pony :3.


A na závěr článku sem hodím něco, co už pár dní okupuje můj YouTube. Tam jsem teď o něco aktivnější. Je to AMV na kterém jsem pracovala šílenou dobu, stejně to není dokončená verze, ale už mě akorát zdržovala od dalších projektů, takže jsem ho chtěla dokončit. Je to jeden z prvních projektů, na kterém jsem se učila animovat s Kritou.



sobota 10. prosince 2022

Bubbline Brainrot a jiné unikáty

Furt bych něco animovala a nakonec se mi povede zapomenout, co všechno jsem vlastně chtěla hodit na blog :D. Trochu se mi toho zase nakupilo, nějak jsem úplně zapomněla, že veškeré svoje kreslení taky dávám na blog.

MAP party

Před nedávnem, když jsem zalehla s rýmičkou, jsem se impulzivně rozhodla přihlásit do animátorského projektu - MAPu (Multi Animator Project) a od té doby už to šlo z kopce. Kousky mám hotové dva, každý do jiného MAPu, plus třetí je ve fázi vývoje. Tyhle krátké animace mě baví, protože si s nimi můžu vyhrát a věnovat jim čas, aniž bych musela myslet na to, jak dlouho mi pak potrvá zbytek projektu, kdybych chtěla udržet stejnou kvalitu.

Misty Lake

Tohle byl můj první MAP part. Líbila se mi barevná paletka, kterou si zvolila vedoucí projektu, tak jsem se zapojila. Vypadá to teda lépe na obrazovkách, které jsou nastaveny na oranžovější odstíny, postava tam pak lépe vyniká :D. A ano, zvolila jsem si pro tento MAP Ravennu, jelikož tam nejlíp barevně seděla.

 

Cold

Tohle dílko je bez pochyby na mém kanále populárnější, primárně je to však dané tím, že tady byla paleta jenom na pozadí a ani ta nebyla až tak fixní, takže jsem si s tím mohla trochu víc vyhrát. Je tam taky víc světla, mín pohybu, jiná atmosféra... Každopádně já mám ráda oba party. Pro tenhle jsem si zvolila pro změnu Nessie a původně jsem uvažovala, že nechám zazářit i Mishu, ale opět jsem nechtěla narušovat barevné spektrum, Mish si bude muset počkat.

 

Bubbline Brainrot

Čas na dobrodružství mě čapnul pod krkem a nenechal mě jít skoro měsíc. Mám rozepsaný samostatný článek o mých pocitech z českého překladu, ale ten si asi ještě počká, než spatří světlo světa. Tyhle kreslené krasavce sem ale můžu dát už teď.

 

Jeden z mála tradičně kreslených výtvorů z doby, kdy jsem zrovna neměla plné ruce nějaých zápisků.

Timmy je asi moje nejoblíbenější boční postava (respektive asi spíš postava v pozadí). Byla to láska na první pohled a štve mě, že byl jen v jedné epizodě, která byla až na menší vývoj Žvandy v podstatě kompletně filler.
 

Poslední v této sekci článku je pak další ruční a tentokrát jen černobílý výtvor kreslený během jedné přednášky, o kterou jsem neměla příliš velký zájem :D.

Ostatní

Poisson Ivy

Pro kategorii Ostatní mi v tomto článku zůstal jen tenhle malý vtípek pro lidi, kteří umí francouzsky :D. (A pro ty, co neumí: poisson je francouzsky ryba, kdežto poison anglicky jed, takže to vytváří hezký kocept na alternativní vesmír :D)

Tohle nejsou všechny mé výtvory za posledních pár měsíců, ale ten zbytek bude mít ještě své vlastní články, protože patří k sobě. Tímto tedy poněkud kostrbatě uzavírám tenhle článek a přeji dobrou noc <3.





neděle 4. září 2022

Zářijová všehochuť

Neměla jsem úplně nejlepší start do školního roku :P. Oh well. Trochu jsem ke konci prázdnin i během těch dvou školních dní kreslila, ale snažím se soustředit hlavně na Kočičí bratrstvo. Čím dřív bude, tím dřív bude :D. Moje tvůrčí psaní taky tak trochu stagnuje, což je škoda, protože mi zbývají už jen dvě kapitoly Tajemství křídel a pak budu mít prostor začít něco nového. (Ale na Brlohu teďka dělám "tvůrčí psaní" celkem konzistentně každé cca. dva dny. :D) Snad na to najdu čas v následujícím školním roce. Tenhle článek je tak trochu mišmaš mojí tvorby za poslední dva až tři týdny, so, enjoy!

Draci rostliňáci

Tohle je design, který jsem dělala pro svojí mamku do jednoho projektu. Budu je ještě muset nakreslit víckrát, tohle byly čistě vzhledové koncepty, ale mám z nich radost. U toho zeleňáčka jsem se tak trochu inspirovala u Ohnivých křídel a jejich Listoletů. (Jmenují se tak? Je vůbec český překlad takhle daleko??)

Koně nemaj prsty

Dala jsem si závazek, že budu víc kreslit svoje sony. Když jsem šest let zpátky měla jenom Mishu, kreslila jsem ji v jednom kuse a ne jenom na obrázky, které měly skončit na blogu. Všechny moje tehdejší čmárací bločky jsou plné Mishy, jak si stěžuje na moje nové učitelky a zpívá Somebody to Love od Queenů :D. Každopádně dodnes mám živě v paměti několik kreseb, které se skutečně na blog dostaly a mezi nimi byl mimo jiné i obrázek oné bílé kobylky, jak sedí na mostě přes řeku a hraje na flétnu. I tehdy mi docházelo, že prostě... Misha nemůže hrát na flétnu... ale byl to tehdy jediný nástroj, na který jsem hrát uměla a docela mě to bavilo.

Samozřejmě jsem se za ty léta posunula, ale stav mojí sony a jejích hudebních schopností není o nic lepší :D. (Ale hele, poníci v MLP taky umí hrát na kytaru!)

Konec léta

Vždycky jsem svoje sony ráda kreslila se západem slunce. Dokonce i Ne, ještě ve své původní podobě, s bílou srstí a zlatou hřívou, má jeden art, kde kouká na západ slunce. Tenhle kousek mám i přes jednoduchost pozadí ráda. Líbí se mi to stínování :3.

Džusový dýchánek

Pamatujete si na Mornie? Tehdy ještě Mornï? Jednu z mých postav na Vlčím brlohu? Někdy v zimě jsem sem dávala už jeden obrázek s ní a pár dnů zpátky tady navíc přistál samostatný článek celý věnovaný jen jí. Igniská smečka je poměrně aktivní místo a retrospektivně jsem docela ráda, že jsem tam Mornie dala. Tohle je obrázek do společného výtvoru, kde si celá smečka dává na paloučku džusový dýchánek. Jestli bude někdy celý výtvor veřejně dostupný a dostanu povolení, tak sem hodím i odkaz :3.


HOPKAJÍCÍ KOČIČKA HOPKAJÍCÍ KOČ

Naposledy jsem si zkoušela ruční animaci ještě na AniFilmu. Chtěla jsem si to vyzkoušet znovu, protože mi to dovoluje animovat, aniž bych přetáhla dobu u obrazovky, kterou moje tělo toleruje. Žádná z metod se bohužel neukázala být příliš efektivní... až jsem nakonec od mamky dostala předčasný vánoční dárek v podobě podsvícené desky :3. Takže teď snad budu růčo animovat trochu víc. Je to zábava, ale nedokážu si představit, že se tak vážně dělaly celé filmy o.O

sobota 14. května 2022

Suvenýry z AniFilmu

Dnes jsem měla to štěstí a dostala možnost zavítat na Liberecký AniFilm! Zprvu jsem měla trochu obavy, aby mě to vůbec bavilo, nadšenec do animace jsem, ale úplně nevím, jestli by mě projekce na festivalu bavily. Nakonec se ale ukázalo, že program zahrnuje i aktivity, kdy člověk sám něco tvoří a to je něco pro mě :D. Bonus - vstup na tyhle akce byl navíc levnější.

Abych tak nějak upřesnila, co to vlastně ten AniFilm je - jedná se o festival českých i zahraničních animovaných filmů, který se už třetím rokem koná v Liberci. Festivalová místa jsou roztroušená po městě, jedná se především o kinosály, jelikož veliké procento programu tvoří projekce. Ovšem já se pohybovala jen po libereckém zámku, kde se nacházely jednak výstavy a jednak škola animace, ze které jsem si odvezla pár výtvorů >:3.

 
 Je tam trochu kravál :D.

Bohužel jsem nebyla dosti prozíravá a nenechala si svoji první animaci toho dne poslat, ačkoliv mi to bylo nabízeno, takže mám jen verzi, kterou jsem posílala kamarádům. V ten moment mi ještě nedošlo, že možná budu chtít udělat článek a zahrnout ji tam :/. Oh well, je to beztak jenom zředěná verze animací, které dělám normálně. Digitálně, s tabletem přes program. Já používám Kritu, ale tady byl dostupný Adobe Animate. Upřímně po tom vyzkoušení pořád preferuju Kritu, podle mě je sice trochu přeplněná, ale líp se mi v ní orientuje.

Druhý výtvor toho dne mi zabral skoro dvě hodiny a strávila jsem na něm většinu své návštěvy na festivalu. Jedná se o ručně kreslenou animaci, kvůli které jsem následně upsala svou duši dobrovolníkům/brigádníkům, aby mi ji mohli poslat. Jako způsob animace mě to ale i přes svou zdlouhavost zaujalo a zvažuju investici do podsvětlené desky.

K vyzkoušení toho bylo na AniFilmu mnohem víc. S rodinou jsme zavítali ještě do dabingového studia, a v samotné škole animace byly ještě počítače s Blenderem, stanoviště se stop-motion modelínovou animací a myslím, že se tam dělala i stop-motion pomocí výstřižků z barevných papírů, ale k těm jsem se bohužel nedostala. Kreslená animace mě zaměstnala na déle, než by bylo zdrávo a když jsem ji dokončila, byl už skoro čas jít, takže víc videí bohužel nemám, ale pokud dostanu tu možnost, zavítám na AniFilm příští rok zase a spáchám nějaké další animace.

pondělí 11. října 2021

Má mě ráda, nemá mě ráda

Tak jsem zase animovala :D. Zabralo mi to déle, než jsem doufala, ale zase má víc pohyblivých části.


Tohle jsem já už několik týdnů. Možná měsíců. 
Má mě ráda? Nemá mě ráda?

úterý 24. srpna 2021

Přání

 
V tichém světě letní půlnoci
skládají cvrčci ódy hvězdných poutníků.
 Do ticha zpívají jim svá přání.
Shora hledí na ně proroci,
na cestu svítí jim podle starých zvyků.
Přináší pomoc i varování.
 
 Dušičky šeptají k obloze
z niter svých srdcí a myslí touhy tajné.
Ochránci váhavě vyslechnou je.
 Ten, kdo se cítí uboze
nechť utopí svůj žal v temné modři bájné.
A hvězdy utiší i chmury tvoje.
 
Až bude na tom někdo nejhůř
ztrápený tíhou a chaosem své mysli,
nebesa sešlou vyslance svého.
I ty snad mlč a oči přimhuř.
Věz, že andělé strážní k zemi se snesli,
by splnili přání smrtelného.
 
Třeba to dnes budeš právě ty.




pondělí 9. srpna 2021

Co za hudbu vůbec posloucháš?

 Většinou svoje Youtube videa na blog nedávám (stejně se sem většinou dostávají jako GIFy), ale tohle je výtvor na který jsem pyšná a chci se o něj podělit :D. Je to první animace, která není jen tak testovací bez ladu a skladu.



čtvrtek 6. května 2021

Chody koně

 U předešlého článku s 2D animacemi jsem psala, že chci někdy zkusit naanimovat chůzi a pohyby hřívy, protože mi to moc nejde. Dala jsem se tedy do práce, pohyby hřívy pořád moc nejdou, ale pohyby nohou už docela jdou.

Krok
24 fps

Klus
24 fps

Cval
 24 fps 
 
Později chci vydat ještě dva bonusové, ale zatím mám jenom tyhle tři :).


čtvrtek 18. března 2021

Potkali se dva poníci

 Tak jsem zase něco tvořila :D. A protože jsem tentokrát nezapomněla nastavit typ renderu, už to není jako GIF, ale normálně jako video. Chtěla jsem zkusit poníky, dopadlo to jak to dopadlo. Pochopitelně zpětně mam pocit, že to mohl dopadnout trochu líp, ale stejně se mi to líbí. Opět je ve 30fps, použila jsem zas takové ty moje "náhradní" designy, které jsem moožná částečně ukradla z Daughter of Discord :D. Původně jsem jim chtěla dát i Cutie Marky, ale měla jsem dokreslování textur už plné zuby. 


úterý 16. března 2021

Dvě dimenze už mě očividně nebaví

Vlastně ani nevím, jak jsem na to přišla, hádám, že mi to před nějakou dobou začal vyhazovat Youtube a viděla jsem to tuším i na pár blozích, nicméně i mě po nějakém čase pohltila touha začít s 3D modelováním. Nechci tím nijak nahrazovat kreslení, jsou to dvě rozdílné aktivity a obě mě překvapivě  baví. No, nicméně začala jsem se trochu učit s Blenderem, koukla jsem na pár tutoriálů, abych zvládla přijít na to, jak se v tom vlastně pracuje, nicméně jak už u mě bývá zvykem, z většiny jsem si jela svojí vlastní cestou.


Ty oči jsem chtěla nějak vyřešit, na hotovém renderu nevypadají symetricky, i když během modelování takové nebyly. Nevím, nepovedlo se mi to, ale to nic nemění na tom, že se mi výtvor docela líbí.


Tohle je technicky první 30fps animace na tomhle blogu. Jenom je trochu škoda, že většinu za mě naanimoval počítač (chudák, ten z mé nové obsese moc nadšený není :D). Chci se 3D animacím věnovat trochu víc, až mi to půjde (ale taky uvidíme jak mi to půjde, ještě to dopadne stejně jako moje pokusy o programování :D), nicméně 2D mají pořád takové své kouzlo. Trvají déle ve smyslu tom, že se déle aktivně zapojuju na jejich tvoření, nicméně 3D se zase věčnost renderují.

(Mimochodem, zábavný fakt o této animaci: Jak jsem si tak jela svou, nějak jsem zapomněla nastavit, aby se to vyrenderovalo jako jedno video, takže když to konečně bylo hotové, měla jsem složku plnou 110 obrázků téhle kočky :D. Znovu jsem se s tím už nepatlala, dala jsem to dohromady ve FlipBooku, další čtyři hodiny se mi čekat nechtělo :D.)

pondělí 15. března 2021

Trampolína a houpačka

 Po delší době jsem zase chtěla něco naanimovat. Bylo to něco náhodného, rozhodla jsem se pro trampolínu a houpačku. Nicméně asi později udělám něco na chůzi, klus a cval a taky pohyby hřívy, protože to mi moc nejde :D.


Tohle je tak trochu mix mezi 24fps a 12fps, některé části jsem potřebovala zpomalit. Mohlo by to být lepší, ale líbí se mi.



Není úplně dokonalá, ty pohyby hřívy furt haprujou, ale líbí se mi, jak se vyvedla :). Je už v 24 fps. Moc se mi líbí, jak vypadá ten ocas. Je tam o jedno švihnutí navíc, než jsem původně zamýšlela, ale líbí se mi to takhle víc.

středa 16. prosince 2020

Audio verze některých povídek

 Rozhodla jsem se ukrást nápad pár dalším bloggerům a udělat pár audio nahrávek svých povídek. Vybrala jsem si dvě nejčtenější, které existují jako samostatné povídky. Oznámení ohledně dalších (pokud nějaké budou) sem už asi nebudu dávat, jenom možná na začátek před články. Můžete mi ale napsat do komentářů, pokud byste chtěli nahrát nějakou konkrétní další povídku.



(Jo, jsem chudoň, mám tam vodoznak, hehe :D)







neděle 13. prosince 2020

Kterak jsem opět animovala

 Dneska jsem chtěla vydat další kapitolu Roku draka, ale tak nějak jsem ji nedopsala. Zasekla jsem se u animování, takže sem dám to :D.


Tuhle jsem naanimovala poslední, ale chtěla jsem jít od nejméně povedeného po tu nejvíc. Tím nechci říct, že se mi tahle nelíbí, ale je pořád ve 12 fps, takže není tak plynulá. Jo a taky, pokud tam v pozadí vidíte nějakou kreaturu s čárou místo křídel a kuliček místo hlavy a těla, to je náčrtek, který jsem tam původně měla místo toho poníka. Prostě se mi ho nepovedlo odstranit, i když jsem to vymazala, takže teď tam prostě páchá pocítěníčko s tím poníkem :D.


S touhle animací jsem měla ambicióznější plány, ale prostě se mi to nepovedlo. Chtěla jsem, aby se kamera otočila a kočka byla vidět ve skoku zespoda, ale prostě jsem nepřišla na to, jak to udělat. Tahle je už ve 24 fps.


A jako poslední můj oblíbenec. Taky je ve 24 fps a hrozně se mi líbí :D. 






čtvrtek 5. listopadu 2020

Ne a pizza

 Poslední tři dny mám téměř konstantně šílenou chuť na pizzu s ananasem.
Tenhle fešák vypadal už docela slibně i při 24fps, ale pořád mi na koukání víc vyhovuje 12fps, takže to tak zatím nechávám.

pondělí 28. září 2020

Tak jsem zase animovala

 Tak jsem sem hodila pár pořádných článků, takže teď zase můžu sdílet svoje animace :D.

Animace běhu. Když jsem si ji exportovala takhle pomalejší, líbí se mi víc, než když byla 24 fps, protože rychlejší byla taková sekaná. Takhle se mi líbí :D. (Ale ten ocas ještě potřebuje doladit.)

Pomalu se od poníků přesouvám k drakům, hehe. Hrozně mě baví je kreslit, všechno to začalo kreslením referencí na postavy z Roku draka a teď jsme tady :D. Když nebudu vědět, co animovat nebo kreslit, prostě půjdu a nakreslim/naanimuju draka teehee.


čtvrtek 24. září 2020

Taková dračí animace

 A tak pokračují moje objevy :D. SketchBook byl takový můj objev a když jsem zjistila, že tam jdou dělat i animace, nemohla jsem si pomoct :D. Původně to měl být jenom ten drak a to ještě černobílý, proto je obtažený černou. Pak jsem začala přidávat barvu a pozadí a dopadlo to takhle :D. Animace, která není splácaná přes Malování je mi tak trochu cizí, proto to vypadá tak, jak to vypadá. Možná se jich tu v budoucnu objeví víc, docela mě to baví. 


(Teď mám momentálně dost rozpracovaných věcí, tohle jsem sem hodila, abyste věděli, že pořád žiju :D. Brzy by sem mělo přistát něco pořádného, ale do té doby si užijte animovaného draka I guess.)