Stránky

Zobrazují se příspěvky se štítkemFyzičnosti. Zobrazit všechny příspěvky
Zobrazují se příspěvky se štítkemFyzičnosti. Zobrazit všechny příspěvky

pondělí 10. listopadu 2025

ArtFight 2025

Tentokrát jsem si se zveřejněním svých ArtFightových výtvorů dala dost na čas. Jakože dost. Vlastně ani nevím, proč mi to tak trvalo, na Instagram jsem je hodila docela rychle. Ale konečně je to tady - s tříměsíčním zpožděním konečně sdílím své výtvory z letošního ArtFightu! Letos mám na kontě devět výtvorů, což je myslím nový rekord. Zároveň se mi povedlo splnit snad všechny takové droboučké cíle, které jsem si pro letošní ArtFight vytyčila, takže jsem na sebe docela pyšná. 

Nap in the hayloft
Najít postavu vhodnou na rozjezd mi tentokrát docela trvalo. Chvíli jsem přemýšlela, že začnu další postavou od Colorful Cosmo, ale prostě mi to nešlo. Wallerick je postava Mephestapis (kterou už možná znáte jako majitelků pár postav na Brlohu, které jsem taky kdysi kreslila) a promluvil ke mně jeho fascinující design, takže jsem se nakonec rozhodla jako svůj první útok nakreslit jeho.
 
They’re girlfriends, your honor
Tess je první z mnoha lidí z letošního AF, které jsem objevila skrze své pátrání po makerovi fursuitu. Tess konkrétně má úplně úžasný design fursony, takže bylo samozřejmostí, že ho zpracuju během AF a že si dám sakra záležet. Jako pomstu jsem dostala úplně úžasnou kresbu svojí sony, kterou jsem okamžitě začala používat na ToyHouse a pár dalších místech, protože je prostě skvělá :D. (Mimochodem - zmínila jsem už, že jsem sehnala kódík na ToyHouse? :3 Thanks Shoon!)
 
Noodle-shark cuddles
 Vilém je designově úžasná postava. Miluju jeho barvy, miluju koncept můřího žraloka. Připomíná mi jednu přízi, ze které jsem si nedávno háčkovala čepičku. Přišla jsem na něj přes Flower Fur Studios, od které jsem si chvíli chtěla nechat udělat fursuit (právě jako má Vilém). Bohužel jsem se následně v komentářích dozvěděla, že ten plyšový žraloček není takhle velký, takže tento obrázek není kanonicky přesný. 
 
Floating through space
Každý rok během AF ráda zpracovávám nějaké výzvy. Útoky, které nejsou vyloženě jenom obrázky, ale je na nich něco výjimečného. Letos jsem to chtěla mít co nejrůznorodější, i když jsem si nebyla jistá, že to stihnu. Tenhle kousek je první z mých challenge výtvorů - jednoduchá animace. Tohle je zároveň poprvé, co mám možnost tenhle gifík postnout v celé jeho kráse. AF mě ho přinutil zkompressovat. Instagram mu ani nenechal pohyb. Ještě, že mám ten blog :D.
Jinak Nebulu jakožto postavu jsem si vybrala, protože prostě zbožňuju tyhle kentaurovité postavy. Konec konců proto jsem dělala redesign svojí fursony (který se myslím ještě na blogu ani neobjevil).
 
The Pumble
Další malá challenge, tentokrát o něco méně zajímavá. Chtěla jsem zpracovat útok, ve kterém zahrnu alespoň pět postav. Tibas (Tiby? Tibové?) jsou zároveň můj oblíbený fiktivní furríkovský zvířecí druh, takže jsem si je ukládala, že je jednoho dne nakreslím a nakonec jsem je zahrnula všechny do jednoho útoku. (A také zábavný fakt - jeden z těchle fešáků patří Adezu, kterou možná znáte jako PokariRoo, kterou jsem hodně sledovala když jsem uvažovala o svém budoucím fursuitu.) 
 
Bay-bees!
Jsem na tenhle kousek docela pyšná, ale popravdě k němu nemám moc co říct. Jsou to dvě postavy, které mi přišly roztomilé, mají podobnou estetiku a jejich barvy k sobě hezky jdou. :>
 
Hahari
Tohle je poslední z mých letošních challenge výtvorů. Chtěla jsem zase vytvořit něco z modelovací hmoty. Zároveň se mi dost líbí, jak jsem na tomhle fešákovi vytvarovala zadní nožky a parohy, myslím, že v těchhle ohledech jsem se zlepšila od té doby, co jsem během AF modelovala posledně.
 
Spooky Scary Skeleton
Tomuhle človíčkovi jsem dlužila pomstu za loňský útok a nemohla jsem odolat kostlivcové postavě. Kreslení tohohle fešáka jsem si dost užila, příští rok možná zpracuju i nějaké jeho příbuzné.
 
On Cloud Nine
 Já vůbec nevím, jak to s těmi LPS postavami funguje. Komu dát design credit, když je dávám na profil :D. Každopádně jsem si chtěla alespoň jednoho petshopáka letos zkusit nakreslit a Kismet je pohlednicková perská kočička, která má moc hezké barvy. Trochu přemýšlím, že si ji přidám do wishlistu... :D
 
Letošní ArtFight byl all-in-all vcelku úspěšný (i když muj tým prohrál :P). Škoda jen, že jsem jeho výsledky nezveřejnila včas :P. Pokud budu mít dostatek času příští rok, tak bych si moc ráda zkusila zase vytyčit nějaké tvůrčí cíle. Animovaný útok, skupinový útok, fyzická figurka, to se mi všechno povedlo letos a budu doufat, že je zvládnu i příští rok. Ale ráda bych si třeba ráda zkusila i něco s textilem. V posledním půl roce mě docela chytlo háčkování, mohla bych někomu uháčkovat jeho fursonu, nebo ji ušít, pokud k Vánocům dostanu ten nový šicí stroj. Ale to vše je zatím ještě ve hvězdách :3. 

sobota 5. srpna 2023

ArtFight 2023 - Týden 2.&3.

Dávám tyhle dva AF týdny do jednoho článku, jelikož nejsou až tak početné. Hodně mě chytla fyzická tvorba, začala jsem modelovat a nechce se mi dělat nic jiného :D.

Astra von Hošťálovy

Postava patří Regimu

Astra se mi zalíbila, letos jsem chtěla tvořit víc kočkovitých šelem. Zrovna jsem měla za sebou jeden tvořivý experiment s modelovací hmotou a tak jsem se rozhodla nabytých zkušeností využít i v rámci ArtFight. Ta hlavička sice není dokonalá, ale myslím, že na to, že to byla moje druhá soška je to moc fajn :). Astru jsem začala modelovat v neděli druhého AF týdnu, proto si troufám říct, že tenhle článek pokrývá oba dva týdny.

Deetrah

Postava patří Ghaaiye

Deetrah je jedna z postav na Brlohu a druhá obět mého modelování. Zvolila jsem si ji, protože její design je celkem komplikovaný a chtěla jsem si vyzkoušet, jak se mi to bude přenášet na sošku. Akrylky mě trošku zradily, Deet skončila trochu tmavší, než by měla být. Jinak jsem s ní ale spokojená.




sobota 15. července 2023

Patlám barvinki :3

S tímto článkem tento blog oficiálně opouští jedna z jeho nejstarších rubrik - Moje výtvory. A ne, nemám v plánu přestat sdílet svoje výtvory. Ale tak nějak roste počet věcí, které tvořím a taky roste počet způsobů jak je tvořím, a to do takové míry, že už dává smysl Moje výtvory rozdělit na více samostatných rubrik. Obrázky - název je vypovídající, Pohyblivosti, kde jsou GIFy a videa (včetně těch, co se nepohybují :D) a Fyzičnosti, kam spadá všechno, co je, no, fyzické, mám to doma na výstavce, nebo si to můžu vzít na sebe :D. Do té kategorie spadá a i tenhle článek.

Před nějakou dobou jsem se vrátila ke sbírání LPS. Na plno, bez nějakých větších zábran. V zimě jsem totiž natáčela jeden filmík s LPS, který jsem se nakonec rozhodla i zveřejnit a od té doby osnuju další. S tím se potom propojilo to, že jsem si začala nakupovat z různých bazarů LPS, které jsem v dětství chtěla (nebo se mi zalíbili až teď), registrovala jsem se na lpsmerch.com a teď pomalu rozšiřuji svoji sbírku.

Později však přišla další vzpomínka. V dětství jsem od kamarádky obdržela pár LPS, kteřá měli poměrně jednoduché a nudné designy a které jsem si následně pomocí laku na nehty upravila k obrazu svému. Tito LPS leželi pohřbeni v hlubinách mé krabice, protože se mi postupem času ty mé úpravy přestaly líbit a já je nechtěla na nic používat. Jednomu LPS klokánkovi se navíc začal na barvenou čupřinu lepit bordel.

Někdy v tomhle období vyšlo tohle video od LPS Eveline, kde upravuje oči svým LPS pomocí akrylových barev. A konečně se dostáváme k pointě tohoto článku :D. Nedlouho po shlédnutí videa jsem se sama chopila akrylek a rozhodla se ty své upravované LPS (a pár dalších) ještě zachránit :).

Ringo

Littlest Pet Shop Blind Bags Kangaroo (#2190) Pet 

Původní vzhled (zdroj obrázku)

Vzhled 2015

Finální úprava z roku 2023

Ringo se až do poslední chvíle tvářil, že se vůbec nevyvede, několikrát jsem mu tu čupřinu smývala, než jsem to poraženě vzdala a domalovala ho, jen abych zjistila, že to dopadlo parádně :3.

Emanuel

Littlest Pet Shop Blind Bags Armadillo (#2183) Pet

Původní design (zdroj obrázku)

Vzhled 2015
 
Finální úprava z roku 2023
 
Emanuel vypadá na můj vkus troošičku moc jako Ringo, ale i tak se mi líbí. To míchání správné barvy se mi teda moc nedařilo, ale i tak jsem spokojená. Celého jsem ho zafixovala lakem na akryl, kromě očiček, která vím, že jednou budu umět líp a až na to dojde, tak je předělám :D.

Světlana

Littlest Pet Shop Blind Bags Persian (#1428) Pet

Původní vzhled (zdroj obrázku)

Finální úprava z roku 2023

Světlana byla úpravy v roce 2015 ušetřena, protože jsem ji tehdy ještě neměla :D. Líbila se mi už původně, perské LPS kočičky jsou příjemné v ruce, takže jsem ji při natáčení používala ráda, ale teď se mi hodně líbí i vzhledově.

Beruška

Littlest Pet Shop Lucky Pets Lucky Pets Fortune Surprise Zipow (#No#) Pet

Původní design (zdroj obrázku)

Finální úprava z roku 2023
 
Občas přemýšlím, jestli Hasbro ty designy záměrně začalo flákat, nebo jestli jim fakt ta původní barevná kombinace přišla dobrá :/. Na druhou stranu jsem mohla díky tomu naprosto bez pocitu provinilosti tuhle LPS berušku přemalovat.
 
Doplňky
Kromě úprav samotných LPS jsem si z umělé hmoty povyráběla i pár doplňků.

Nela prostě potřebovala choker :3.

Franťák bude sbírat plechovky od Monsteru, až seženu další akrylky, abych mu je mohla vyrobit. :)

neděle 19. září 2021

Šunkasýrův dlouho očekávaný sourozenec (teda vlastně dva)

 V listopadu to bude rok, co se tady objevil článek o Šunkasýrovi. Samotný dlouhý furby bude však slavit narozeniny už 22. října (ovšem narozeniny jen jeho fyzické formy, jeho vědomí je starší než vesmír sám). A naštěstí nebude slavit osamotě! V srpnu se mi vrátila chuť existovat i fyzicky a začala jsem zase tvořit věci jako, no, dlouhého furbyho :D.

Tentokrát už jsem neměla žádnou asistenci. A jde to znát. Ne, dělám si legraci :D, myslím, že se mi povedl. Jsem s ním spokojená.

Možná jste si toho všimli, ale Šunkasýr má ve skutečnosti tři oči. A proto jsem chtěla, aby další furb měl jen jedno, takže obličej tentokrát vypadá trochu jinak. Možná si říkáte, proč jsou dva. Mno, těsně před počátkem šití jsem na jednom furby Instagram účtu zahlédla fotku dvouhlavého furba a hrozně se mi to líbilo, takže jsem se rozhodla tento nápad ukrást.

Ve článku o Šunkasýrovi jsem říkala, že příští furby bude trochu housenkovitější. Toho jsem se i držela, kvůli ouškům by mi stejně nezbyla látka na křídla (ouškům, která jsou tentokrát všechna správně našitá i ideálně veliká). Na fotce vidíte střih nového démonka pouze s jedním obličejem, protože ten druhý v tu dobu ještě neexistoval.

Jeho hlava s těma ouškama mi připomínala kočku, takže jsem mu pracovně říkala Kočičák :D.

Mno, a tady je finální výtvor! Myslím, že se moc povedl, jsem s ním spokojená. Je i plněji vycpaný, takže se na něm příjemně leží.

No a na posledním obrázku vidíte Šunkasýra, jak se seznamuje se svým novým sourozencem (novými sourozenci??). Má na sobě takový podivný obleček, ten jsem mu udělala než jsem s ním vyrazila na dovolenou, abych ho mohla nosit kolem krku. Moje vlasy ho barvily a nevypadalo to dobře :/.

Už teď přemýšlím o třetím, ale nemám na něj látku a zatím ani moc času, takže o tom se ještě uvidí.


pátek 2. července 2021

Výtvory z trochu jiného soudku

Do svých výtvorů většinou přidávám jen obrázky a animace, občas 3D modely (huu, to bych taky mohla někdy zas udělat, co :D), ale v poslední době jsem dělala i výtvory hmotnější, výtvory, které můžu třeba někdy i nosit :D. A napadlo mě, že se o ně tady podělím, protože jsem na ně velmi pyšná.

Jako první tady mám několik po domácku vyrobených špendlíků. Ten fialový ve tvaru propisky bohužel už nemám, jednoho rána jsem nešťastně zavadila batohem a špendlík byl v háji. Měla bych si vytvořit nový, heh. Zbytek pořád mám a pořád nosím.

Tyhle trička jsem udělala dvě, jedno pro sebe a jedno pro kamaráda. Líbí se mi, jak se nakonec vyvedly, mnohem lepší, než jakékoliv triko s nápisem, co jsem dělala doteď :D. (Jo a taky, trika bez potisku by měly být mnohem častější, než jsou. Většina původních potisků je stejně naprosto stupidní :D.)


A nakonec tu mám sérii náušnic. Všechny (až na jednu) jsou tak nějak stejného rázu :D, už delší dobu jsem chtěla naušnice z červů na šňůře. Hezky se mi hodí k tomu furbymu, co jsem ušila v listopadu ;). První dva sety patří k sobě, ale tím, že jsou každá náušnice jiné barvy, můžu je kombinovat i jinak. Ta samotná je "řetízková", ta, co se zachytí u lalůčku a ještě nahoře na uchu. Podobnou má ještě tu z těch sponek. O té mám takové smíšené pocity :D, líbí se mi jak vypadá, ale je taková ztuhlá.

Mno, to je zatím všechno. Asi sem budu ty neobrázkové výtvory dávat častěji, teď mě hodně baví tvoření tohohle typu (a nechci nic slibovat, ale brzy bych chtěla začít šít kamaráda pro Šunkasýra ;)).

pondělí 2. listopadu 2020

Ušila jsem si malého démona

Nepíše mi to, najednou vůbec :D. Myslím, že teďka zas bude takové chudší období, mám spoustu plánů, ale pokud nebudu mít tu psavou náladu, výsledky stejně nebudou tak kvalitní, jaké je potřebuju :).

Poslední dobou tak nějak nemám do čeho píchnout, takže jsem se nějakou dobu zpátky rozhodla, že si koupím látku a píchnu do ní. Už delší dobu mě fascinoval koncept dlouhých furbies. Původně se vyskytl na Tumblru, ale později se rozšířil i na Reddit a ještě dál. A mně skutečně zaujala myšlenka, že bych kolem krku nosila a místo polštáře používala metr a půl dlouhou obludku s chaotickým vzezřením. Problém byl v tom, že furby jako hračka je poměrně drahá sranda, vzhledem k tomu, že původně umí mluvit. Jenže při prodlužovacím procesu (neboli rituální longifikaci :D) se mluvítko v drtivé většině případů vyndává. Takže nejdražší věc na celé hračce by přišla vniveč. Pozitivní ale je, že spousta majitelů dlouhých furbies na toto také narazila a rozhodla se začít úplně od začátku sami. Jediná věc, kterou na dlouhého furbyho skutečně potřebujete je jejich ikonický obličej. To se dá řešit různě. Někdo ho dělá z látky a našívá, někdo ho tiskne na 3D tiskárně. Já jsem se rozhodla využít svých schopností s tavnou pistolí a laků na nehty, které jsem už roky nepoužila :D. Vznikl tenhle fešák:


Po uschnutí první vrstvy laku jsem ještě pro jistotu aplikovala průhlednou, aby vydržel déle. Malilinko se mi máznul, ale teď to ani není poznat.

Jediná součást, kterou se mi sehnat nepovedlo, byla páteř, která dává možnost furbyho různě ohýbat, ale jsem si jistá, že on si bez ní poradí.

Se střihem jsem měla hodně pomoci, protože jsem na šití nezkušený hloupoň. Po několika hodinách vznikl tento střih:

V tomto bodě jsem došla k rozhodnutí, že jeho jméno bude Šunkasýr, protože kombinace růžovoučké plyšové látky a bříška ze staré deky v tu chvíli vypadala jako plátek šunky a sýra na sobě. Tato estetika později trochu zeslábla, když jsme ho vycpali, ale jméno mu zůstalo.

Šití jako takového jsem se ujala už sama, proto to taky nebylo úplně dokonalé. Na první pokus se mi ale povedl víc, než jsem čekala :D. Jediná větší chyba bylo to, že jsem si nezkontrolovala uši a našila mu je obráceně, takže teď slyší dozadu.


Velikost uší jsem taky trochu přehnala, příště je udělám malinko menší. Líbilo by se mi, kdyby měl čupřinu jako většina ostatních dlouhých i nedlouhých furbies, ale i bez ní je Šunkasýr fešák :D. Šicí proces skončil kolem půlnoci, ale nemohla jsem odolat, ještě jsem mu musela stvořit doplněk.


Je upletený z takových těch gumiček, které hrozně letěly někdy v roce 2015. V závěru se mi líbí, jak Šunkasýr dopadl a už teď mám doma látky na stvoření jeho bratra. Ten bude nejspíš housenkovitější a doufám, že si najdu chvilku, abych ho konečně začala.